4308R-102-431LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4308R-102-431LF
Bourns
Res Thick Film NET 430 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: 4308R102431LF
Part No:
4308R-102-431LF
EAR99
1
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
4
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
430 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C