4308R-104-181/241L
BournsRes Thick Film NET 180 Ohm/240 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C TERM Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Res Thick Film NET 180 Ohm/240 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C TERM Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
Search Keywords: 4308R104181241L
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Bourns
Part No:
4308R-104-181/241L
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CR
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
25
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
TERM
Number of Resistors:
12
Number of Terminals:
8
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
180/240 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C