4310H-101-221LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4310H-101-221LF
Bourns
Res Thick Film NET 220 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4310H101221LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4310H-101-221LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
9
Number of Terminals:
10
Power Rating:
2 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
220 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C