4310M-102-102LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4310M-102-102LF
Bourns
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.5W ±100ppm/°C ISOL Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4310M102102LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4310M-102-102LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
5
Number of Terminals:
10
Power Rating:
1.5 W
Power Rating per Resistor:
0.4 W
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C