4310R-102-392LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4310R-102-392LF
Bourns
Res Thick Film NET 3.9K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C ISOL Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4310R102392LF
Part No:
4310R-102-392LF
COO:
CR
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
5
Power Rating:
1.25 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
3.9 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C