4420P-2-271LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4420P-2-271LF
Bourns
Res Thick Film NET 270 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 20-Pin SOL Gull Wing SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4420P2271LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4420P-2-271LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
1500
Package Type:
REEL
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
19
Number of Terminals:
20
Power Rating:
2 W
Power Rating per Resistor:
0.16 W
Resistance Value:
270 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C