4604X-102-104LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4604X-102-104LF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4604X102104LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4604X-102-104LF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
BULK
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
2
Number of Terminals:
4
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
100 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C