4606X-101-221LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4606X-101-221LF
Bourns
Res Thick Film NET 220 Ohm 2% 0.75W(3/4W) A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4606X101221LF
Part No:
4606X-101-221LF
Package Type:
BULK
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
5
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
220 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Termination Style:
Pin
  Possible Replacement options available.  See Alternatives
IN STOCK: 427
Can Ship immediately
Buy all 427 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000