4606X-102-154LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4606X-102-154LF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4606X102154LF
Part No:
4606X-102-154LF
Package Type:
BULK
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
3
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
150 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Termination Style:
Pin
IN STOCK: 350
Ships today, if you order in
Buy all 350 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000