4606X-102-683LF
4606X-102-683LF
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
4606X-102-683 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4606X-102-683
Bourns
Res Thick Film NET 68K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C ISOL Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: 4606X102683
Part No:
4606X-102-683
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
EAR99
1
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
3
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
68 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C