4607X-101-103LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4607X-101-103LF
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 0.88W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 7-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: 4607X101103LF
Part No:
4607X-101-103LF
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
6
Number of Terminals:
7
Power Rating:
0.88 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Termination Style:
Pin
IN STOCK: 546
Can Ship immediately
Buy all 546 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000