4608X-101-102LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4608X-101-102LF
Bourns
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4608X101102LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4608X-101-102LF
COO:
US
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
BULK
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
7
Number of Terminals:
8
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C