4608X-102-102LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4608X-102-102LF
Bourns
Fixed Network Resistor - 1K Ohm - 1W - Isolated - 8-Pin - DIP Pin - Through Hole. ...
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4608X102102LF
Part No:
4608X-102-102LF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
BULK
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
4
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C