4608X-102-270LF
4608X-102-270LF
In Stock: 0
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
4608X-102-270 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4608X-102-270
Bourns
Res Thick Film NET 27 Ohm 1 Ohm 1W ±250ppm/°C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: 4608X102270
Supplier:
Bourns
Part No:
4608X-102-270
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
4
Number of Terminals:
8
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
27 Ohm
Tolerance:
1 Ohm
Temperature Coefficient:
±250 ppm/°C