4609X-101-122LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4609X-101-122LF
Bourns
Res Thick Film NET 1.2K Ohm 2% 1.13W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4609X101122LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4609X-101-122LF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
BULK
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
8
Number of Terminals:
9
Power Rating:
1.13 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
1.2 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C