4609X-101-272LF
4609X-101-272LF
In Stock: 1,000
Minimum Order: 1,000
VIEW PRODUCT
4609X-101-272 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4609X-101-272
Bourns
Res Thick Film NET 2.7K Ohm 2% 1.13W ±100ppm/°C BUS Conformal 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Non-Compliant
Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: 4609X101272
Part No:
4609X-101-272
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
EAR99
1
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
8
Number of Terminals:
9
Power Rating:
1.13 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
2.7 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C