4611X-101-223LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4611X-101-223LF
Bourns
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 1.38W A±100ppm/A°C BUS Conformal Coated 11-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4611X101223LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4611X-101-223LF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
BULK
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
10
Number of Terminals:
11
Power Rating:
1.38 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
22 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C