4612X-102-102LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4612X-102-102LF
Bourns
Thick Film Conformal Coated Network Resistors ...
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4612X102102LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4612X-102-102LF
COO:
CN
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
BULK
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
6
Number of Terminals:
12
Power Rating:
1.5 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C