CD214B-T17CALF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CD214B-T17CALF
Bourns
Diode TVS Single Bi-Dir 17V 600W 2-Pin SMB T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: CD214BT17CALF
Supplier:
Bourns
Part No:
CD214B-T17CALF
COO:
TW
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
REEL
Maximum Peak Pulse Current:
21.7 A
Family:
CD214B-T17CA
Maximum Clamping Voltage:
27.6 V