CR0402-FX-1002GLF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CR0402-FX-1002GLF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/16 W - 10 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0402 - RoHS Compliant - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CR0402FX1002GLF
Supplier:
Bourns
Part No:
CR0402-FX-1002GLF
COO:
TW
ECCN:
EAR99
10000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
10 KOhm
Power Rating:
0.063 (1/16) W
Tolerance:
111364%
Case Size:
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C