CR0805-FX-2200GLF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CR0805-FX-2200GLF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/8 W - 220 ohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0805 - RoHS Compliant - Tape&Reel
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: CR0805FX2200GLF
Part No:
CR0805-FX-2200GLF
COO:
TW
ECCN:
EAR99
10000
Resistance Value:
220 Ohm
Power Rating:
0.125 (1/8) W
Tolerance:
111364%
Case Size:
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C