CR0805-FX-8251ELF
CR0805-FX-8251ELF
In Stock: 70,000
Minimum Order: 33,334
VIEW PRODUCT
CR0805-FX-8251E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CR0805-FX-8251E
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/8 W - 8.25 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0805 - Tape&Reel
RoHS Non-Compliant
Reel Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: CR0805FX8251E
Part No:
CR0805-FX-8251E
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
1
Resistance Value:
8.25 KOhm
Power Rating:
0.125 (1/8) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
0805
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C