CR1206-FX-4993ELF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CR1206-FX-4993ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/4 W - 499 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 1206 - RoHS Compliant - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CR1206FX4993ELF
Supplier:
Bourns
Part No:
CR1206-FX-4993ELF
COO:
TW
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
REEL
Resistance Value:
499 KOhm
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Tolerance:
111364%
Case Size:
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C