CW100505-6N8J by bourns
Image is representational - see mfr. specs
CW100505-6N8J
Bourns
Inductor General Purpose Chip Laser Cut 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Alumina Ceramic 320mA 300mOhm DCR 0402 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: CW1005056N8J
Supplier:
Bourns
Part No:
CW100505-6N8J
COO:
MY
ECCN:
EAR99
10000
Package Type:
REEL
Inductance:
6.8 nH
Type:
General Purpose Chip
Impedance:
N/A
Tolerance:
5 %
Technology:
Laser Cut
Maximum DC Current:
320 mA
Maximum DC Resistance:
300 mOhm
Operating Temperature:
-40 to 100 °C