DR331-513AE by bourns
Image is representational - see mfr. specs
DR331-513AE
Bourns
Common Mode Chokes - Dual - 51uH - 100kHz - 500mA - 300m Ohm - 42VAC,80 VDC - Surface Mount. ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The DR331-513AE from Bourns is a surface mount data line choke. It has frequency of 100kHz and inductance of 51uH. The choke features open construction is more economical than DR332 series applications. It is used for the suppression of EMI in data and signal lines (example CAN bus). Operating temperature ranges from -40°C to +135°C.
Search Keywords: DR331513AE
Supplier:
Bourns
Part No:
DR331-513AE
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1500
Package Type:
REEL
Dimension:
5.7 x 9.3 x 5 mm