LSP1300AJR-S by bourns
Image is representational - see mfr. specs
LSP1300AJR-S
Bourns
LED Shunt
RoHS Non-Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
LED Shunt
Search Keywords: LSP1300AJRS
Supplier:
Bourns
Part No:
LSP1300AJR-S
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
GB
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
REEL
Family:
LSP1300AJR-S
Maximum Holding Current:
30(Typ) mA
On-State Current:
1(Max) A
Category:
LED Shunt Protector
Minimum Breakdown Voltage:
N/A
Clamping Voltage:
N/A
Maximum Breakdown Voltage:
Maximum Breakover Voltage:
26 V
Minimum Holding Current:
5 mA
Minimum Breakover Voltage:
13 V