LSP1300BJR-S by bourns
Image is representational - see mfr. specs
LSP1300BJR-S
Bourns
LED Shunt
RoHS Compliant
LED Shunt
Search Keywords: LSP1300BJRS
Part No:
LSP1300BJR-S
EAR99
3000
N/A
Minimum Breakdown Voltage:
N/A
Maximum Holding Current:
30(Typ) mA
On-State Current:
1(Max) A
Family:
LSP
Category:
LED Shunt Protector
Clamping Voltage:
Minimum Breakover Voltage:
13 V
Maximum Breakover Voltage:
26 V
Minimum Holding Current:
5 mA