MH2029-601Y by bourns
Image is representational - see mfr. specs
MH2029-601Y
Bourns
Ferrite Bead - Multi-Layer High Current - 600 Ohm - 0805 [2012 Metric] - 1 A - Surface Mount. ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: MH2029601Y
Supplier:
Bourns
Part No:
MH2029-601Y
COO:
CN
ECCN:
EAR99
4000
Package Type:
REEL
Case Size:
0805
Family:
PMH
Impedance:
600 Ohm
Dimension:
2 x 1.25 x 0.9 mm
Maximum DC Current:
2 A