PDB181-K420K-103B by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PDB181-K420K-103B
Bourns
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (29.5 X 17 X 21mm) Pin Panel Mount/Through Hole Automotive
DESCRIPTION
Search Keywords: PDB181K420K103B
Part No:
PDB181-K420K-103B
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
20 %
Dimension:
29.5 x 17 x 21 mm
Operating Temperature:
-10 to 50 °C