PTA1543-2010CIB203 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PTA1543-2010CIB203
Bourns
Res Carbon Film POT 20K Ohm 20% 0.05W(1/20W) (30 X 9 X 19.5mm) Pin Thru-Hole Automotive
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PTA15432010CIB203
Supplier:
Bourns
Part No:
PTA1543-2010CIB203
COO:
CN
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
BOX
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
N/R
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.05 (1/20) W
Resistance Value:
20 KOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
N/A
Dimension:
30 x 9 x 19.5 mm
Operating Temperature:
-10 to 50 °C