PTA3043-2015DPA104 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PTA3043-2015DPA104
Bourns
Res Carbon Film POT 100K Ohm 20% 0.1W(1/10W) (45 X 9 X 24.5mm) Pin Thru-Hole Automotive
DESCRIPTION
Search Keywords: PTA30432015DPA104
Part No:
PTA3043-2015DPA104
Power Rating:
0.1 (1/10) W
Resistance Value:
100 KOhm
Tolerance:
20 %
Dimension:
45 x 9 x 24.5 mm
Operating Temperature:
-10 to 50 °C