PTA6043-2015CPB103 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PTA6043-2015CPB103
Bourns
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) (75 X 9 X 24.5mm) Pin Thru-Hole Automotive
DESCRIPTION
Search Keywords: PTA60432015CPB103
Part No:
PTA6043-2015CPB103
COO:
MX
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
20 %
Dimension:
75 x 9 x 24.5 mm
Operating Temperature:
-10 to 50 °C