PTV09A-4015U-B103 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PTV09A-4015U-B103
Bourns
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (11.4 X 12.5 X 18.8mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
DESCRIPTION
Search Keywords: PTV09A4015UB103
Part No:
PTV09A-4015U-B103
COO:
CN
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
20 %
Dimension:
11.4 x 12.5 x 18.8 mm
Operating Temperature:
-10 to 50 °C