PWR220T-20-1003J by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PWR220T-20-1003J
Bourns
Res Thick Film 100K Ohm 5% 20W ±100ppm/°C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PWR220T201003J
Supplier:
Bourns
Part No:
PWR220T-20-1003J
COO:
CR
ECCN:
EAR99
50
Package Type:
TUBE
Termination Style:
Radial
Power Rating:
20 W
Resistance Value:
100 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C
Packaging:
Tube
Dimension:
10.1 x 4 x 14.6 mm
Terminal Pitch:
5.08 mm