PWR263S-20-10R0FE by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PWR263S-20-10R0FE
Bourns
Fixed Resistor - Metal Glaze/thick Film - 20W - 10ohm - 250V - 1% - 100ppm/°C - Surface Mount - 4140
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION