PWR263S-35-15R0F by bourns
Image is representational - see mfr. specs
PWR263S-35-15R0F
Bourns
Res Thick Film 15 Ohm 1% 35W ±100ppm/°C Epoxy TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: PWR263S3515R0F
Supplier:
Bourns
Part No:
PWR263S-35-15R0F
COO:
CR
ECCN:
EAR99
50
Package Type:
TUBE
Resistance Value:
15 Ohm
Power Rating:
35 W
Tolerance:
1 %
Case Size:
N/R
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C