RL622-563K-RC by bourns
Image is representational - see mfr. specs
RL622-563K-RC
Bourns
RF Choke Wirewound 56mH 10% 79.6KHz 20Q-Factor Ferrite 20mA 135Ohm DCR RDL Bag
RoHS Compliant
BOX Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RL622563KRC
Supplier:
Bourns
Part No:
RL622-563K-RC
COO:
VN
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
BOX
Inductance:
56 mH
Type:
RF Choke
Impedance:
N/A
Lead Pitch:
5 mm
Tolerance:
10 %
Technology:
Wirewound
Maximum DC Resistance:
135 Ohm
Maximum DC Current:
20 mA