SMCJ70CA
BournsDiode TVS Single Bi-Dir 70V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Diode TVS Single Bi-Dir 70V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
Search Keywords: SMCJ70CA
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Bourns
Part No:
SMCJ70CA
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
Reel Pack:
3000
Package Type:
REEL
Maximum Peak Pulse Current:
13.3 A
Family:
CD214C-T70CA
Direction Type:
Bi-Directional
Maximum Clamping Voltage:
113 V