SRR1210-100M by bourns
Image is representational - see mfr. specs
SRR1210-100M
Bourns
Inductor Power - Shielded - Wirewound - 12 x 12 x 10mm - 10 µH - 1KHz - 6.5A - 18m Ohm. ...
DESCRIPTION
Search Keywords: SRR1210100M
Part No:
SRR1210-100M
EAR99
250
Inductance:
10 uH
Tolerance:
20 %
Maximum DC Current:
6.5 A
Maximum DC Resistance:
0.018 Ohm
Operating Temperature:
-40 to 125 °C