MVA280-5.80ETM3L by calmark birtcher
Image is representational - see mfr. specs
MVA280-5.80ETM3L
Calmark Birtcher
Card-Lok - 5 Segment - Shafted Design - Profile 9.27 mm (0.365") x 9.65 mm (0.380") - 147.32mm (5.8") Length - M3 x 0.50 Tapped Hole. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The MVA280-5.80ETM3L from Calmark Birtcher is Card-Lok with 5 segment, shafted design, lock patch, additional mounting hole and M3 x 0.50 tapped hole. This Card-Lok has 9.27 mm (0.365") x 9.65 mm (0.380") profile dimensions and 147.32mm (5.8") length. For cold wall applications.