W225-4.80T2R by calmark birtcher
Image is representational - see mfr. specs
W225-4.80T2R
Calmark Birtcher
Card-Lok - Screw Actuated - 3 Segment Design - Profile 5.72 mm (0.225") x 6.86 mm (0.270") - 121.92mm (4.8") Length - 2-56 Tapped Hole. ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The W225-4.80T2R from Calmark Birtcher is screw actuated Card-Lok with 3 segment, lock nut, lock & flat washer and 2-56 tapped hole. This Card-Lok has 5.72 mm (0.225") x 6.86 mm (0.270") profile dimensions and 121.92mm (4.8") length. For cold wall applications.