CLP2EA1C115 by carlo gavazzi canada
Image is representational - see mfr. specs
CLP2EA1C115
Carlo Gavazzi Canada
COND.LEVEL 2+1 FILL EMPTY PLUG ...
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The CLP2EA1C115 is a Liquid Level Controller High/Low Level DPDT (2 Form C) 115VAC Socketable Type High/Low Level Voltage - Supply 115VAC Sensitivity 250Ohm ~ 500kOhm Features Adjustable Sensitivity Output Type Relay Contact Form DPDT (2 Form C) Contact Rating @ Voltage 8A @ 250VAC Mounting Type Socketable Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal) Operating Temperature -20°C ~ 50°C Fluid Type Chemical Solutions, Waste Water
Search Keywords: CLP2EA1C115
Supplier:
Carlo Gavazzi Canada
Part No:
CLP2EA1C115
Alias/AKA:
CLP2EA1C115
COO:
LT
ECCN:
EAR99
1
Typical Operating Supply Voltage:
115 V
Operating Temperature:
-20 to 50 °C
Connection Type:
Wire Lead
Dimension:
60.2 x 35.5 x 81 mm