DAA01DM24 by carlo gavazzi
Image is representational - see mfr. specs
DAA01DM24
Carlo Gavazzi
Timer Delay on Operate, DIN rail mount, 22,5x80x99,5mm Euronorm housing, selectable time ranges 0,1s - 100h, Supply voltage 24-240Vac and 24Vdc, Screw terminals connection, 8A DPDT relay output ...
RoHS Compliant
EACH Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: DAA01DM24
Supplier:
Carlo Gavazzi
Part No:
DAA01DM24
Alias/AKA:
DAA01DM24
COO:
IT
ECCN:
EAR99
5
Package Type:
EACH
Mounting:
DIN Rail
Type:
Timer Relay
Contact Arrangement:
DPDT
DC Coil Voltage:
24 to 240 V
AC Coil Voltage:
24 to 240 V