DIB01CB23500MA by carlo gavazzi
Image is representational - see mfr. specs
DIB01CB23500MA
Carlo Gavazzi
1-Phase True RMS Monitoring Relay, Over or Under Current, 1 SPDT Relay Output, IP20, DIN-rail mounting, Measuring Range 10 to 500mA AC/DC, Power Supply 115/230Vac, 22.5x83.5x99.5mm housing
RoHS Compliant
EACH Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: DIB01CB23500MA
Supplier:
Carlo Gavazzi
Part No:
DIB01CB23500MA
Alias/AKA:
DIB01CB23500MA
COO:
IT
ECCN:
EAR99
5
Package Type:
EACH
Type:
Monitoring Relay
AC Coil Voltage:
115,230 V
DC Coil Voltage:
N/A
Coil Current:
500 mA
Coil Resistance:
N/A
Dimension:
83.5 x 22.5 x 99.5 mm
Operating Temperature:
-20 to 60 °C
Termination Style:
Screw Terminal
Contact Arrangement:
SPDT
Contact Form:
1 Form C
Maximum Current Rating:
8 A