DMB51CM24 by carlo gavazzi
Image is representational - see mfr. specs
DMB51CM24
Carlo Gavazzi
Multifunctions Timer, DIN rail mount, 17,5x81x67,2mm housing, knob selectable function, selectable time ranges 0,1s - 100h, Supply voltage 24-240Vac and 24Vdc, Screw terminals connection, 5A SPDT relay output ...
RoHS Compliant
EACH Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: DMB51CM24
Supplier:
Carlo Gavazzi
Part No:
DMB51CM24
Alias/AKA:
DMB51CM24
COO:
CN
ECCN:
EAR99
5
Package Type:
EACH
Mounting:
DIN Rail
Type:
Time Delay Relay
Contact Arrangement:
SPDT
DC Coil Voltage:
24 V
AC Coil Voltage:
24 to 240 V
Contact Form:
1 Form C
Maximum Current Rating:
5 A