RZ3A60A75 by carlo gavazzi
Image is representational - see mfr. specs
RZ3A60A75
Carlo Gavazzi
Solid State Relay - 3PST NO - 75 A - 660 VAC - Panel - Screw - Zero Crossing ...
RoHS Compliant
EACH Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: RZ3A60A75
Supplier:
Carlo Gavazzi
Part No:
RZ3A60A75
Alias/AKA:
RZ3A60A75
COO:
MT
ECCN:
EAR99
2
Package Type:
EACH
Output Type:
AC
Maximum Output Voltage:
660 V
Maximum Output Current:
75(RMS) A
Output Device:
N/A
Input Type:
AC,DC
Input Voltage:
275,50 V
Mounting:
Screw
Circuit Arrangement:
N/A
Dimension:
103 x 73.5 x 41 mm