RZ3A60D55 by carlo gavazzi
Image is representational - see mfr. specs
RZ3A60D55
Carlo Gavazzi
Solid State Relay - 3PST NO - 55 A - 660 VAC - Panel - Screw - Zero Crossing ...
DESCRIPTION
Search Keywords: RZ3A60D55
Part No:
RZ3A60D55
Alias/AKA:
RZ3A60D55
Maximum Output Voltage:
660 V
Maximum Output Current:
55(RMS) A
Input Type:
DC
Input Voltage:
32 V
Dimension:
103 x 73.5 x 41 mm