EGPA630ELL152MM35S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EGPA630ELL152MM35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1500uF 63V 20% (18 X 35mm) Radial 7.5mm 0.035 Ohm 2890mA 5000h 125A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EGPA630ELL152MM35S
Part No:
EGPA630ELL152MM35S
EAR99
250
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
1500 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 125 °C
Size:
18 x 35 mm
Voltage:
63 VDC