EGPD500ELL132MK35H by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EGPD500ELL132MK35H
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1300uF 50V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 0.042 Ohm 4810mA 3000h 135A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EGPD500ELL132MK35H
Part No:
EGPD500ELL132MK35H
EAR99
500
Capacitance Value:
13002179uF
Tolerance:
202203%
Operating Temperature:
-40 to 135 °C
Mounting:
Through Hole2190
Size:
12.5 x 35 mm
Voltage:
502205VDC