EGXE100ELL102MJ20S by chemi-con
Image is representational - see mfr. specs
EGXE100ELL102MJ20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 950mA 3000h 125A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: EGXE100ELL102MJ20S
Supplier:
Chemi-Con
Part No:
EGXE100ELL102MJ20S
COO:
ID
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Bulk
Capacitance Value:
1000 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 125 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
10 x 20 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
10 VDC